Tekirdağ Klima Teknik Bakımı 0282 263 22 96

Tekirdağ Klima Teknik Bakımı 0282 263 22 96

Klima Çalışırken Koku Yapıyor İse;

Klimanızın Periyodik bakım adını verdiğimiz bir yazlık birde kışlık bakımı vardır. Bu bakımları teknik servis elemanlarından başkası yapamaz. Ama müşterinin yapabileceği klimanın ön kapağını açarak içindeki filtreyi güzelce yıkayarak yerine takmaktır. Filtreyi yıkadıktan sonra içine Filtreyi takmadan önce ya oda spreyi yada parfüm sıkarak klimanızın içindeki o kokuyu önlememiş olursunuz.

Eğer klimanızdaki koku yine giderilmiyorsa buna rağmen koku halen gelmeye devam ediyorsa servis çağırmanız gerekiyor. Servisin yapacağı işlem ise klimanın ön yüzündeki kapağı komple söküp içini ilaçlı bir şekilde bakım yapmak çünkü ilaç kullanmadan o koku giderilemez.

Klima İyi Soğutmuyor ise

Klima iyi soğutma yapmıyor ise öncelikle klimanızın ön tarafında bulunan kapağınızı açıyoruz ve filtreleri temizliyoruz. Klimanızın içindeki filtreler dolu ise eğer klimanız sağlıklı bir şekilde soğutma yapmaz.

Klimanızın gazı az ise yada gazında eksilme var ise, Borularında çatlama varsa gaz kaçırır ve soğutma yapmaz. Eğer buda değilse klimanızın soğutmamasının sebebi kumandaya bakınız. Klimanızın kumandası yaz konumunda değildir.

Tekirdağ Klima Bakım Servisi İçin Telefon Numaramız : 0282 263 22 96

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir