Demirdöküm Atron Kombi Arıza Kodları ve Çözüm 0282 263 22 96

Demirdöküm Atron Kombi Arıza Kodları ve Çözüm 0282 263 22 96

F1 Arıza Kodu :

Atron kombide aşırı ısınma meydana geldiğini belirten hata kodudur. Bu durumda limit termostatında sorun var diyebiliriz. Parçanın değişimi için demirdöküm servisinden yardım almanız gerekmektedir.

F2 Arıza Kodu :

Sıcak su sensöründe arıza olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda sıcak su ntc sensöründe sorun olduğu için cihaz sıcak su vermez. Sorunun çözümlenmesi için sensörün değişmesi gerekmektedir. Bunun için atron kombi servisini aramalısınız.

F3 Arıza Kodu :

Kombinin tesisata gönderdiği suyun sıcaklığını ölçme görevinde olan sensöründe bağlantı sorunu yaşanıyor demektir. Bu durumda tüketici olarak müdahale edebileceğiniz herhangi bir durum bulunmamaktadır. Demirdöküm kombi servisini (0282) 263 22 96 numaralı telefondan arayarak yardım istemelisiniz.

F4 Arıza Kodu :

Cihazın ateşleme yapmadığını belirten bu arıza kodunda, kombi ateşlemeyi sağlamadığı için verimli olmaz. Gaz grubunda veya iyonizasyonda sorun var diyebiliriz. Demirdöküm teknik servisini arayarak konu hakkında yardım almalısınız. (0282) 263 22 96

F5 Arıza Kodu :

Hava akışının sağlanmadığını gösteren arıza kodudur. Hava prosestatında sorun var diyebiliriz. Prosestat değişimi gerekeceği için atron kombi servisini aramalısınız(0282) 263 22 96

F6 Arıza Kodu :

Kombinin tesisata gönderdiği suyun dönüş sıcaklığını ölçmeye yarayan sensörde arıza olduğunu belirten hata kodudur. Bu sorunun çözümlenmesi için atron kombi servisi ile görüşmeniz gerekmektedir. (0282) 263 22 96

F7 Arıza Kodu :

Kombi ekranında F7 arıza kodu görünürse bu gaz armatüründe sorun olduğunu göstermektedir. Gaz armatüründe sorun olduğu için cihaz ateşleme yapamaz dolayısıyla kombi verim sağlamaz. Sorunun çözümü için demirdöküm kombi servisini aramalısınız.
(0282) 263 22 96

F8 Arıza Kodu :

Cihazın tesisat devresine gönderdiği suyun sıcaklığını ölçme görevinde olan sensöründe aşırı ısınma meydana geldiğini belirten hata kodudur. Bu durumda sensör değişimi gerekebilir. Cihaza müdahale etmemeli, direkt demirdöküm atron kombi servisini arayarak yardım almalısınız. (0282) 263 22 96

F9 Arıza Kodu :

Hava prosestatında kısa devre olduğunu belirten koddur. Bu durumda hava prosestatı arızalı olduğu için hava akışı sağlamıyor diyebiliriz. Parça değişimi ile sorun çözülecektir. Bunun için atron kombi servisini aramalısınız. (0282) 263 22 96

F10 Arıza Kodu :

Atron kombinin kalorifer devresi su basıncının 0.3 bar seviyesinin altında olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda kombinize su doldurma musluğu ile 1,5 bar seviyesine kadar su basmalısınız. Sonrasında kombinize reset atınız. Çalışmaya başlayacaktır.

F11 Arıza Kodu :

Atron kombide bu uyarı kodu belirdi ise cihazda su akışı sağlanmıyor diyebiliriz. Yani su dolaşımı olmuyor demektir. Sorunun çözümü için demirdöküm atron kombi servisini aramalısınız.

F12 Arıza Kodu :

Kombiye gelen voltajın 165 volt değerinin altında olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda cihazı kullanmamalı, voltaj düzenleyici regülatör taktırdıktan sonra cihazı kullanmalısınız. Aksi takdirde, cihazın elektronik parçaları ciddi hasar görür.

F13 Arıza Kodu :

Atron kombide, kalorifer gidiş ve dönüş sensörlerinin arasındaki sıcaklık farkında problem olduğunu belirten hata kodudur. Demirdöküm servisini aramalısınız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top