Bosch Buzdolabı Teknik Sorunlar 0282 263 22 96

Bosch Buzdolabı Teknik Sorunlar 0282 263 22 96

Bosch Buzdolabı arızalarında servis merkez telefonumuz olan 0282 263 22 96 numarasını arayıp bilgi alabilir ve arıza kaydı bırakabilirsiniz. Her Bosch Buzdolabı arızasında servisin gelmesine gerek yoktur. Buzdolabınızın ikaz seslerine göre yapacağınız ufak müdahaleler buzdolabınızın tekrar normale dönmesini sağlar.

Eğer buzdolabınız ikaz sesi veriyor ise bunun anlamı buzdolabının soğutma bölmelerinde sıcaklık hızla yükseliyor demektir. Buzdolabınızın kapağı açık kalmış yada kıyık kalmış olabilir. Eğer cihazınızı ilk defa çalıştırıyorsanız ve bu sesi alıyorsanız alarm düğmesine basınız. Buzdolabınız sizin ayarladığınız ısıya gelene kadar alarm ışığı yanıp sönecektir. Bu tür durumlarda 0282 263 22 96 numaralı Bosch servisimizi arayıp ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bazen buzdolabının sesinin değişmesi bulunduğu yer şartlarından kaynaklanabilir. Buzdolabınız yere tam paralel yerleştirilmemişse ve 4 ayağı da yere tam oturmamışsa tam oturtmak için vidalı ayakları sağa sola çevirerek ayarlayın. Buzdolabınızın diğer hiçbir eşya ve mutfak dolabına vs. temas etmediğinden emin olun. Ayrıca buzdolabınızın içindeki meyve sepeti ve şişeler kavanozlar birbirine değerse yine ses yapabilir.

Bazen buzdolabınızdan horultu sesine benzer hafif bir ses gelebilir. Telaş etmeyin buda sadece soğutucu kompresöründen kaynaklanmaktadır. Musluktan hafif su akar gibi şırıltı sesi geliyorsa buda soğutucu borularından akan su sesidir. Çatırtı sesleri de kompresör devreye girdiği ve devreden çıktığı zaman çıkardığı bir sestir. Buzların otomatik olarak çözüldüğü zaman çıtırtı sesleri gelir.

Buzdolabınız çalışıyor ama soğutmuyor ise muhtemelen kapı fitilleri eskimiştir ve ısı kaybı oluyordur. Ya da buzdolabınızda Gaz kaçağı vardır. Kaçak kontrol edilip gaz yüklemesi yapılması gerekir.

Bosch Tekirdağ Servisimiz 7/24 çalışmaktadır. Herhangi bir arıza durumunda 0282 263 22 96 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top